Cacharel’den Marakeş Büyüsü

Cacharel, İlkbahar/Yaz 2018 Koleksiyonu için rotasını Marakeş’e çeviriyor. Kentin dokularından çöle uzanan bu yolculuk, eşsiz bir deneyim sunuyor. Marakeş’in kaotikliği ve dinginliği buluşturan naif yaşam şekli, ışık yansımalarının yarattığı gölge oyunları, çinileri, iklimi, tarzı, sanatı ve zanaatı da Cacharel erkeğine ilham veriyor.

 

Kızıl Kent’in Renkleri

 

Marakeş’te gün batımı ışığıyla tüm şehri saran ve krallığın rengi olarak da bilinen Fas Kırmızısı, markanın bu sezondaki tercihlerinden. Kaktüs ve palmiye yeşilleri, kum beji, mavisi de denilebilecek Majorelle mavisi koleksiyonun renk tercihleri arasında yer alıyor.

 

Yeni Nesil Safari

 

Özgürleşen modayı kişisel deneyimlerle birleştirerek Marakeş’in iç içe geçen şehir ve çöl hayatından aldığı ilhamla seyyah safari ruhunu marka kendi yorumuyla koleksiyona taşıyor. Koleksiyon, yenilikçi kumaşlar ve kesimler ile daha rahat bir duruş sunuyor.

Sanat ve Zanaata Saygıyla

 

Marakeş çinilerinin kendine has desenlerinden, yerel dokumalarından, çiçek ve bahçe kompozisyonlarından alınan ilhamın koleksiyona yansıdığı görülebiliyor.

Click on the background to close