EOS R Londra’da Tanıtıldı

EOS R

Canon, yeni EOS R sistemini detaylarıyla birlikte Londra’da gerçekleştirdiği toplantıda kamuoyuna duyurdu. EOS R sisteminin parçası olarak yeni full frame fotoğraf makinesi ve lens serisinin detaylarını da paylaştı.

 

Marka, toplantıda RF bayonetine sahip ilk fotoğraf makinesi olan EOS R sistemini, geliştirdiği RF lenslerini ve EF serisine eklediği yeni lenslerini duyurdu. Sessiz çekim yapabilme özelliğine sahip EOS R, karanlık ortamlarda hızlı ve yüksek netlikte odaklanmasıyla profesyonel kareler elde edilmesini sağlıyor. Ergonomik tasarımı, kullanım kolaylığı ile fotoğraf makinesi dikkat çekiyor.

Fotoğraf makinesinde tam manuel ses ayarı, hareketli ve dokunmatik LCD ekranı, manuel odak olanakları bulunuyor. Ayrıca, daima açık Bluetooth özelliği sayesinde seyahatte, gezide her yerde çekimlerini akıllı telefonlarına anında aktarmak isteyenlere de bu imkanı sağlıyor. GPS verilerinin kaydedilmesine de imkan veren yeni sistem EOS R, Canon Camera Connect uygulaması üzerinden uzaktan çekim yapılabiliyor.

 

Hızlı ve Yüksek Odaklanma ile Her Koşulda Profesyonel Kareler

 

EOS R, oldukça hızlı otomatik çekim yapabilmesinin yanında, -6EV gibi çok düşük ışıklandırmada yüksek odaklanma kapasitesine de sahip. Fotoğraf makinesi, kötü hava şartlarına karşı koruyan magnezyum alaşımlı gövdesi ve sezgisel ara yüzü ile keyifli uzun süreli çekim yapma fırsatı sunuyor. Gelişmiş elektronik vizör (EVF) özelliğiyle EOS R, düşük ışıkta ve yarı karanlık ortamlarda doğru renkte görüntülerin yakalanmasını sağlıyor.

 

Daha Yenilikçi, Daha Teknolojik

 

Yüksek performanslı RF lensler, yaklaşık 30,3 milyon etkin pikselli 35mm full-frame CMOS sensör ve en yeni DIGIC 8 görüntü işlemcisi EOS R’da bir araya getirilmiş.

EOS R, hızlı otomatik odaklanması ve hareketli görüntüleri hızlı, doğru yakalama becerisiyle net görüntüler elde ediyor. Fotoğraf makinesi, “Dokun ve Sürükle AF” özelliğine de sahip.

Digital Photo Professional Express (DPP Express) ve Professional Print & Layout Canon, fotoğraf çekmeyi sevenlerin iPad ile rahatlıkla kullanabileceği RAW görüntü işleme, izleme ve düzenleme yazılımı DPP Express’in duyurusunu da gerçekleştirdi. Hem EOS hem de EOS R fotoğraf makinelerine uyumlu, kolay kullanımlı yeni yazılım, Camera Connect uygulamasıyla iPad cihazına aktarılmasını sağlayarak görüntüler üzerindeki istenilen değişiklikleri gerçekleştiriyor. Digital Photo Professional ile düzenlenmiş yüksek kaliteli fotoğrafların Professional Print & Layout ile yüksek kaliteli baskısı alınabiliyor. PRAW dosyalardan detaylı harita bilgisi işleme özelliğine sahip yenilenen Professional Print & Layout, yeni DPRAW baskı işlevi, yüksek çözünürlükte 3 boyutlu hissine sahip baskı alınmasını sağlıyor.

EOS R 50mm RF Lens

EOS R Left Body

Click on the background to close