F1 şampiyonundan snowboard şovu

Lewis Hamilton

F1’de 4 kere Dünya Şampiyonu olan Lewis Hamilton, Hokkaido Adası’nda dünyanın en iyileri ile birlikte snowboard becerilerini de sergiledi.

Geçtiğimiz hafta, Japonya’daki çoğunlukla taze kar ile kaplanan Hokkaido Adası’ndaki dağlarda snowboard ustaları Kevin Bacstorm, Tor Lundstrom ve Halldor Hegason’un gözetimi altında Hamilton, kendi sınırlarını olabildiğince zorladı.

Snowboard yaparak F1’e hazırlanıyor

Ekstrem sporlar ile ilgilenen bu kadro, birlikte dağ yürüyüşüne çıkarak, kar bisikletleri ve ski-doo’lar ile tozu dumana katarak oldukça heyecanlı vakitler geçirdiler. Kar yağışı yağmura çevirdiğinde ise, bu Hamilton için bir engelden ziyade, adanın batı kıyılarında sörf yapmak için kaçırılmayacak bir fırsat yarattı.

Japonya’da geçirdiği zaman hakkında Hamilton, “2018’in başlangıcında böyle bir yolculuğa çıkabilmek çok güzeldi. İnanılmaz sporcularla vakit geçirmek ve snowboard becerilerimin sınırlarını zorlamak çok zevkliydi. Önümüzdeki F1 sezonu için en iyi hazırlık şekliydi.” dedi.
Ünlü ekstrem sporcusu Tor Lundtrom ise, “Bu gezinin bir parçası olmak harikaydı. Lewis’in sürüş kabiliyeti ise etkileyiciydi. Monster Energy, her zaman çok başarılı ve etkileyici projeler yaratıyor. Birbirinden epey farklı disiplinlerden gelen sporcularla birlikte sürüş yapabilmek çok eğlenceliydi. Umarım tekrar sürüş yapma fırsatını yakalarız.”

Lewis’in sürüş kabiliyetini oldukça etkileyici bulan Tor Lundtrom, birbirinden farklı disiplinlerden gelen sporcular ile sürüş yapmanın da ayrıca eğlenceli olduğundan bahsetti ve bir daha sürüş yapma fırsatı yakalamayı umduğundan bahsetti.

Click on the background to close