Lg Ces 2019’da Şaşırtacak

LG OLED

LG’nin en yeni kıvrılabilen OLED TV’si formu, ThinQ Yapay Zeka özelliği ve ikinci nesil Alpha 9 işlemcisiyle oldukça etkileyici.

Elektronik üreticisi, CES 2019’da tanıtımını gerçekleştireceği dünyanın ilk kıvrılabilen OLED TV’si ile gelecek nesil televizyon deneyimini gözler önüne sermeyi planlıyor. OLED teknolojisinde endüstri lideri olan şirket, LG Signature OLED TV R (model 65R9) ile televizyonu kıvrılabilen formuyla yeniden tanımlıyor. Yeni televizyon, inovatif şekliyle izleyicilere mükemmel görüntüleme alanlarını tasarlamada geniş olanaklar sunarken, görüntü ve ses alanında da dikkat çekiyor.

Teknolojinin gelişmesiyle, kullanıcılar televizyonlardan her zaman etkileyici bir görüntüleme performansı sunmasını bekliyor. Televizyonlardaki çözünürlük oranı arttıkça ekran boyutları da büyüdü ve televizyonlar kapalı durumdayken, bütün bir odaya egemen olan büyük, siyah, dikdörtgen bir kutu haline geldi. Bunun önüne geçmek için hayata geçirilen Projeksiyon TV’ler ise tüketicilerin beklediği kontrast veya derin siyahları maalesef henüz tam anlamıyla karşılayabilmiş değil. Bu nedenle de, bugünün televizyon üreticileri, büyük televizyonları hantal görüntülerinden kurtarmak için, mümkün olduğunca göze çarpmayan tasarımlara odaklandı. Daha ince ekranlar oluşturmak için üreticiler birbirleriyle yarışır hale geldi

LG, geçen yıl piyasaya sunduğu LG Signature OLED TV W ile geleneksel bir TV konseptini ortadan kaldırarak ekranın sadeliğine odaklanmıştı. Duvar kağıdı inceliğiyle Wallpaper TV olarak da adlandırılan model, bir televizyonun performans, incelik ve tasarımsal güzelliği aynı anda sunabileceğini kanıtlamayı hedefliyordu.

Marka, bu sefer mantığa meydan okuyor gibi görünen bir yeniliğe imza atıyor. Bu seneki fuarda, görünüp kaybolabilen bir ekrana sahip ilk kıvrılabilen OLED TV’sini tanıtacak. Kıvrılabilen LG Signature OLED TV R, kullanıcıları klasik televizyon sınırlarından kurtarıp, kendi kişisel alanlarını belirleme konusunda özgür bırakıyor. LG SIGNATURE OLED TV R, kullanıcıya 3 farklı görüntüleme seçeneği sunuyor. Kullanıcılar, ‘Tam Görünüm’, ‘Yarı Görünüm’ ve ‘Sıfır Görünüm’ seçeneklerinden birini seçerek istedikleri biçimde televizyon izleyebiliyor.

Markanın ikinci nesil α (Alpha) 9 işlemcisi ve derin öğrenme algoritması ile güçlendirilmiş yapay zeka destekli görüntü ve ses kalitesi sağlıyor. Apple AirPlay 2 ve HomeKit uygulamalarını destekleyen televizyonda kullanıcılar, iTunes ve diğer video uygulamalarından veya doğrudan Apple cihazlarından videoları OLED TV R modelinde kolayca oynatabilme imkanı bulabiliyor. Ayrıca kullanıcılar, Home uygulamasını kullanarak veya Siri ile iletişime geçerek TV’lerini kontrol edebilme şansına da sahip olabiliyor. Bunlara ek olarak LG’nin 2019’daki AI TV serisine yeni eklenen Amazon Alexa desteği ile de sadece sesli komut vererek televizyonlarını kumanda edebilecekler.

CES 2019 ziyaretçileri, 8-11 Ocak arasında Las Vegas Kongre Merkezi’nde LG Signature OLED TV R’yi deneyimleyeme şansına da sahip olabilecek.

Click on the background to close