Memminger Feine-Cabrios’dan Farklı Bir Beetle Tasarımı

memminger roadster 2.7

Ne kadar birçok insanı üzmüş olsa da, Volkswagen Beetle üretimini bitirme kararını alalı bir süre oldu. Beetle’ın otomobil üreticisi tarafından artık üretilmeyecek olması, Alman firma Memminger Feine-Cabrios’un kendine ait benzerini üretmesini engellemedi.

 

Memminger’in kurucusu Georg Memming, 1992 yılında klasik Beetle modelleri restore ederek başladığı çalışmalarını şimdi bir üst seviyeye çıkartarak, kendi Beetle benzerini üretme noktasına geldi. Göründüğü kadarıyla da ne yaptığını oldukça iyi biliyor gibi duruyor.

Roadster 2.7 ismi oldukça yerinde. VW 411 ve VW 412 modellerine güç veren Type 4 motordan ilham alan 4 silindirli hava soğutmalı 2.7 litre motora sahip. Ortaya çıkan 210 HP güç ve 247 Nm tork ile oldukça etkileyici bi performansa sahip.

 

En son Beetle modelinin aksine bu uyarlama modelde motor aracın orta notasında bulunuyor. Firma otomobil ile ilgili çok fazla şey söylememiş olsa da, yaklaşık 200 km/s maksimum hıza ulaşabileceğini belirtiyor.

 

Geliştirilmiş motoru haricinde klasik Porsche 911 modelinde de olduğu gibi, disk frenleri kullanılmış. Ayrıca güçlendirilmiş süspansiyon, hafif 18 inç alaşım tekerlekler ve bodur lastikler kullanılmış. Tüm bunlar sonucunda otomobilin toplam ağırlığı yaklaşık yalnızca 800 kg olarak karşımıza çıkıyor.

 

Roadster 2.7 modelin dikkat çeken yanlarından bir tanesi, çok fazla gereği olmayan hiçbir şey otomobilde bulunmuyor. Bunlara multimedya sistemi de dahil. Aracın içerisinde yalnızca hız göstergesi, takometre, ısı göstergesi, yağ basıncı göstergesi ve analog bir saat bulunuyor.

Görsel olarak, klasik Beetle modeline göre oldukça agresif kalıyor. Siyah targa benzeri parçaları otomobilin arkasında bulunan denge demirlerini gizlemek için kullanıldığı gibi aynı zamanda motoru havalandırma işini de yapıyor. Ayrıca arka kısmında bulunan spoiler otomobile oldukça şık bir görünüm kazandırıyor.

 

Şu an için konsept olarak tasarlanmış Roadster 2.7 modelden, eğer yeterince ilgi görülürse 20 adet üretilmesi planlanıyor. Fiyatı henüz belli olmasa da, 6 haneli rakamlardan aşağıda olmayacağı bekleniyor.

Click on the background to close