Mercedes-AMG Yeni F1 Aracını Tanıttı

Mercedes Benz AMG F1

DNA’sının büyük bir kısmını halefinden alan ve aldığı genetik mirasın üzerine bir dizi ince geliştirme uygulanan yeni Mercedes-AMG F1 W09 EQ Power+, 25 Martta Avustralya’da düzenlenecek ilk yarışta piste çıkacak.

 

İlk bakışta göze çarpan en bariz değişiklik pilot kokpitinin üzerine Halo güvenlik cihazının eklenmesi. Yapılan aerodinamik kural değişiklikleri “maymun koltuğu”nun – otomobilin arka ana kanadının altında yer alan küçük bir kanat- ve 2017’de çoğu otomobilin arka gövdesinde gördüğümüz T şekilli kanatların yasaklanmasına kadar uzanıyor.

 

Otomobilin gümüş ve elektrik mavisi renklerine boyanmış yere yakın dış kısmının altında, güç aktarım organları yer alıyor ve 1000 HP üretiyor. Takımların şampiyona boyunca, şampiyonada yer alan pilot başına yalnızca üç motor ve iki ERS sistemi ile yarışabileceklerini belirten yeni kurallara uymak için, yeni motor ve güç aktarım organları yüzde 40 daha verimli olmak üzere yeniden üretildi.

 

Valtteri Bottas ilk deneme ve filme alma turlarını gerçekleştirmek için yeni otomobil ile Silverstone International Circuit pistine çıktı.

 

Takımların ilk denemede kat edebileceği en fazla mesafe 100 km olsa da, Mercedes-AMG Petronas Motorsport Team, aracın gerçek potansiyelini ortaya koymak için bu kadar uzun süre beklemek zorunda kalmayacak. Sezon öncesi test 26 Şubat’ta Barcelona’da başladı.

Click on the background to close