NarmorX: Yeni Nesil Dalış Ekipmanı

Su altında ihtiyaç duyulan konfor, güvenlik ve ergonomi dinamikleri NarmorX’te buluştu. Yeni nesil dalış ekipmanı olarak karşımıza çıkan NarmorX, su altı dalış için gerekli olan tüp, denge yeleği, regülatör, ağırlık kemeri gibi ekipmanların tümünün tek bir hidrodinamik sistem içerisinde toplayan kompakt ve portatif bir dalış seti. Kendisi de dalgıç olan endüstriyel tasarımcı Mete Mordağ’ın Innovasub için tasarladığı NarmorX, su altının renkli dünyasını keşfetmek isteyenlere yeni bir deneyim sunuyor.

Mete Mordağ’ın su altı için işlevsel ürünler tasarlıyor. Bunlardan biri de NarmorX. Boğaziçi Su altı Araştırma Merkezi’nin Innovasub markası için tasarladığı cihaz, dalış dünyasına yepyeni bir yaklaşım sunuyor. Hidrodinamik, kompakt, güvenlik kriterlerine son derece etkin bir cevap olan kompozit gövdesi dalış için gerekli tüm ekipmanları bir araya topluyor. NarmorX, çift tank ve hava yolu sistemine sahip. Dalış esnasında herhangi bir pozisyonda denge yeleğinin şişirilebilmesini sağlayan pnömatik inflator bulunuyor. Çift tanka bağlı bağımsız güvenlikli çift hava yolu, iki adet ikinci kademe ve yine iki adet manometreye sahip bulunuyor.

NarmorX’te optimal konfigürasyonu, metal tanklara kıyasla yüzde 40 fazla hava sağlayan ve son derece hafif yapısı ile su altı ve su üstünde rahatlık sunan 300bar / 4500psi basınçlı kompozit tankları kullanılıyor. Sistem alüminyum tanklarla da kullanılabiliyor. Dört ayrı renk seçeneği olan ürünün, maksimum ağırlığı 8 kg.

Click on the background to close