Santos de Cartier’den Yeni Saat Koleksiyonu

Santos de Cartier

Santos de Cartier’nin yeni saat koleksiyonu, Alberto Santos-Dumont’dan ilham alıyor. Yeni koleksiyon hazırlanırken, tasarım stüdyoları konfora, oranlara ve estetiğe odaklandı.

Saatin kare şeklinde herhangi bir değişikliğe gidilmemiş. Çağın Paris’e özgü incelik ve simetri burada da kendini gösteriyor. Değişmeyen özellikler arasında bezeldeki sekiz vida da yer alıyor. Bu işlevsel donanım, kent mimarisinin altın çağıyla özdeşleşen mekanik çelik yapıların yaygınlaşmasına minyatür bir övgü niteliği taşıyor.

Santos de Cartier tarihinde kayış, belirleyici bir role sahip. İlk kol saati kayışı, saat yapımında tamamen yeni bir malzeme olan deriden yapılmıştı ve takanları, cep saatinin kısıtlamalarından kurtarmıştı. Yeni tasarımı ise, çağımızın ruhuna ayak uyduran yenilikçi bir kayışa sahip. Çelik, altın, vaketa deri ve timsah derisi seçenekleri bulunuyor. Ayrıca kayışın altında gizlenen Cartier QuickSwitch sistemi sayesinde kayış kolaylıkla değiştirilebiliyor.

Bir diğer yeni özellik ise metal bileziğin uzunluğunu herhangi bir araç kullanmaksızın en yakın bağlantı noktasına ayarlayan kendi kendine ayarlanabilir SmartLink teknolojisi. Her SmartLink’in üstündeki düğmeye dokunulduğunda, bağlantı çubuğunun kilidi açılarak metalden bağlantı noktaları, vidalarıyla birlikte Santos de Cartier saatine eklenebiliyor veya çıkarılabiliyor.

Alberto Santos-Dumont’un her yeni macerasında sürekli ilerleme arayışına sadık kalan 1847 MC otomatik kalibre ile saatin yeni tasarımı, performans ve konfor açısından oldukça iddialı. 1847 MC kalibre, eşapman ve hareket mekanizmalarında antimanyetik nikel fosforlu bileşenler ile paramanyetik alaşımdan kalkan içeriyor. Bu da kalibreye, bir saatin günlük hayatta maruz kalabileceği güçlü manyetik alanlar karşısında etkili bir dayanıklılık kazandırıyor. Vidaları aşağı bakan aksamı sayesinde, minimal kasa kalınlığıyla yaklaşık 100 metreye kadar su geçirmezlik sunuyor.

Click on the background to close