Teknoloji ve mahremiyet kulağa nasıl geliyor?

HP Elitebook

HP’nin Yeni Elitebook’ları mahremiyet için web kamerası kapağı ile birlikte geliyor. Nasıl mı?

HP geçtiğimiz günlerde yeni laptoplarını ve monitörlerini duyurdu. Bunlar arasında belki de en ilgi çekici noktalardan bir tanesi ufak metal aparattan web kamerası kapağı. Bu sayede bilgisayarın web kamerası çalışmazken bile kimsenin sizi izlemediğinden emin olabileceksiniz.

HP’de bir ilk

Bu kapatıcı aparat özelliği, markanın Elitebook modellerinin bazı versiyonlarında da bulunuyor. 5.nesil Elitebook 830, 840, 850 modellerinde bu kapak varsayılan bir özellik olarak yer alıyor. Tek sorun, eğer ek olarak bu dizüstü bilgisayarların dokunmatik ekrana sahip olması istenirse, çerçevesinde yeterli alan kalmadığı için bu özellik eklenemiyor.

Daha önce başka birkaç firmanın uygulamaya başladığı bu ek özelliği HP, ilk defa kullanıyor. 

Ekran artık daha da ince

Yeni Elitebook’lar bu kamera kapağı özelliği haricinde, daha ince bir ekran ile de dikkat çekiyor. İlk defa bu yıl 14 inç Elitebook modellerinde isteğe bağlı olarak AMD Radeon RX işlemci seçme imkanı ile geliyor. Bu yıldan önce sadece 15 inç modellerde bu imkan vardı. 13 inç modellerinde ise entegre GPU kullanımı devam ediyor. Hepsi 8. nesil Intel işlemci ile iyileştirildi ve artık daha parlak ekran seçeneğine sahipler. 

Click on the background to close