Wyndham’dan Versay manzaralı yeni otel!

AVENUENOIR.NET – Bugün 95’ten fazla ülkedeki yaklaşık 9 bin 100 oteliyle dünyanın franchise veren en büyük otel şirketi Wyndham Hotels & Resorts, 178 odalı Dolce by Wyndham Versailles – Domaine du Montcel otelinin yakın zamanda açılacağını duyurdu.

Üst segmentteki otel, Fransa’nın Yvelines bölgesinde, dünyaca ünlü Versay Sarayı’na birkaç dakika mesafede bulunacak.

Dolce by Wyndham Versailles – Domaine du Montcel’e ev sahipliği yapacak ve geçmişte Fransa’nın köklü ailelerinden Oberkampf-Mallet ailesine ait olan arazi ve binalar; tarihi yapıların, anıtların ve bahçelerin korunması üzerine uzmanlaşan, Fransa’nın önde gelen mimarlık stüdyolarından 2BDM Architects eliyle tepeden tırnağa renove edildi.

2023 yılının Aralık ayında açılması beklenen Dolce by Wyndham Versailles – Domaine du Montcel’in 14 hektar alana yayılan güzel bahçeleri, iki restoranı ve bölgenin manzaralarının izlenebileceği bir terasa da sahip olan bir barı bulunacak. Otelin konferans merkezi, 18 toplantı odası ve 550 metrekare alana sahip Baccarat balo salonuyla bölgedeki en büyük konferans merkezi olma özelliği taşıyor. Otelde bulunan Spa du Moncel by Sothys’de ise ısıtmalı kapalı havuz, açık havuz, duyulara hitap eden duş deneyimi, kar mağarası, sauna, fitness odası ve yedi terapi odası gibi hizmet ve olanaklar sunuluyor. Paris-Orly Havalimanı’na yalnızca 30 dakika mesafede bulunan bu lüks otelden Jouy-en-Josas Tren İstasyonu’na yürüyerek kısa bir süre içinde, Paris merkezine ise trenle 30 dakika içinde ulaşılabiliyor.

Dolce by Wyndham Versailles – Domaine du Montcel’in misafir odalarının aslına uygun olarak tasarlanan dekorasyonunda, bölgeyle özdeşleşen, baskılı Toiles de Jouy kumaşı kullanılıyor. Otele adım atan misafirleri, Arman’ın “Long Term Parking” ve César’ın “Hommage à Eiffel” adlı sanat eserleri karşılıyor. Domaine du Montcel’in iç mimarisinde Flamant Interior Design (FID), açık alanlarında ise meşhur peyzaj mimarı Frank Neau ile çalışıldı. Domaine du Montcel, aynı zamanda Fransa’da muhafaza edilen az sayıda İngiliz bahçelerinden birine sahip.

Wyndham Hotels & Resorts Kuzey ve Batı Avrupa Bölge Direktörü Jackie Brown, “Dolce by Wyndham Versailles – Domaine du Montcel, grup konaklamalar ve toplantılardaki lider pozisyonunun yanı sıra seçkin mutfakları ve incelikle düşünülmüş olanaklarıyla tanınan Dolce by Wyndham markamızı çok güzel bir şekilde yansıtıyor. Fransa’da gerçekleştirdiğimiz bu harika açılış, seyahatseverlerin ziyaret etmek istedikleri destinasyonlarda onlar için konaklama imkanı yaratma misyonumuzu destekliyor” dedi.
Dolce by Wyndham Versailles – Domaine du Montcel Genel Müdürü Olivier Bigot, “Dolce by Wyndham Versailles – Domaine du Montcel’in tarihi 18’inci yüz yıla dayanıyor ve otelin her bir odası, yapının Fransız kimliğini yansıtacak şekilde, aslına uygun olarak yeniden tasarlandı. Otelin çevresindeki zengin tarihi ve güzellikleri tecrübe etmek için dünyanın dört bir yanından buraya gelen misafirlerimizi ağırlayacak olmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Sınıfının en iyisi toplantı alanları, titizlikle hazırlanan menüler ve misafirlerin gittikleri yerde unutulmaz deneyimler yaşamalarını sağlayan olanaklarıyla öne çıkan Dolce by Wyndham, Wyndham Hotels & Resorts’un 24 global markadan oluşan portföyünde yer alıyor. Dolce otelleri Danimarka, İtalya, Yunanistan, Portekiz, Almanya, Brezilya, Vietnam ve ABD gibi dünyanın pek çok gözde ziyaret noktasında bulunuyor.

Wyndham’ın Fransa’daki otelleri, üyelerinin dünyanın dört bir yanındaki binlerce otel, resort tatil kulübü ve kiralık tatil evinin de dahil olduğu ödül programı Wyndham Rewards kapsamında yer alıyor.

Click on the background to close