Yeni BMW 3 Serisi Tanıtıldı

BMW 3 Serisi

Yeni BMW 3 Serisi, segmentinde yepyeni teknolojileri ve tasarımı ile Paris Otomobil Fuarı’nda dünyaya tanıtıldı.

G20 gövde kodlu Yeni BMW 3 Serisi, önemli ölçüde geliştirilen sportif becerilerinden, yeni tasarım diline, sürücü destek sistemlerinden uzaktan kontrol ve bağlantı teknolojilerine kadar sahip olduğu benzersiz yenilikleriyle 2018 Paris Otomobil Fuarı’nda dünya tanıtımını gerçekleştirdi. Otomobil serisi yeni süspansiyon teknolojisi, rijitliği artırılan gövdesi ve geliştirilen şasi geometrisi ile daha keskin bir sportif sürüş karakterine kavuştu. Yeni 3 Serisi, tekerleklerinin genişleyen iz açıklığı, azalan ağırlığı, daha da aşağı çekilen ağırlık merkezi ve 50:50 oranındaki ön/arka ağırlık oranı ile sportif sürüş hissini sunmaya devam ediyor.

BMW’nin Yeni Tasarım Dilini Yansıtıyor

Alman otomobil üreticisinin yeni tasarım dilinin kullanıldığı modelde, net çizgiler ve kıvrımlar otomobilin modern ve estetik görünmesini sağlayarak, sportif ve duygu dolu bir görünüm sağlıyor. Otomobil serisi; Advantage, Sport Line, Luxury Line ve M Sport donanım seçenekleriyle de kişiselleştirilebilecek.

Tamamen Sürücü Odaklı

Tamamen sürücü odaklı ve daha rafine bir iç mekâna sahip olan Yeni 3 Serisi’nin orta konsolunda daha modern kumanda tuşlarına ve yüksek kalitede malzemelere yer veriliyor. Ön koltukların omuz ve bacak destekleriyle birlikte otomobil serisinin arka görüşü de önemli ölçüde artırılmış. Büyüyen ölçüleriyle birlikte arka koltuklarda sunulan diz mesafesinde de önemli bir artış sağlanıyor.

Akıllı telefon anahtar olarak kullanılabiliyor

Yeni 3 Serisi’nin dikkat çeken özelliklerinden birisi akıllı telefon aracılığıyla otomobile giriş ve otomobili çalıştırma işlemlerinin anahtarsız olarak gerçekleştirilmesine izin veren BMW Digital Key sistemi. Otomobil serisinde standart olarak sunulan gösterge içi ve orta konsol üstündeki renkli ekranların da boyutları da sırasıyla 5.7 inç ve 8.8 inçe çıkartılmış. İsteğe bağlı olarak tercih edilebilecek olan BMW Live Cockpit Professional ile 12.3 inç genişliğinde tamamen dijital bir göstergeye sahip olunabiliyor.

6 Farklı Motor Seçeneği

Yeni 3 Serisi’nde, öncelikli olarak 6 farklı motor seçeneği görev alıyor. Güçleri 150 bg ile 265 bg arasında değişen ikisi 6 silindirli, dördü 4 silindirli dizel ve benzinli motor seçenekleri yer alıyor. Yeni BMW 3 Serisi’ne kısa bir süre sonra, yüksek performans sunan M Performance versiyonu ile; çevreci ve ekonomik, şarj edilebilir bir hibrit versiyon da eşlik edecek. Yeni BMW 3 Serisi, 2019’un ikinci çeyreğinde Türkiye’de yollarla buluşacak.

Click on the background to close