Yenilenmiş Vantage Türkiye’de

Aston Martin Vantage

İngiliz spor otomobil markası Aston Martin’in tamamen yenilediği Vantage, showroom’larda yerini aldı. Markanın temsilcilerinden Vantage, keskin hatları, kaslı görüntüsü, yol tutuşu ve 4 litrelik V8 motoru ile soldukça keyifli bir sürüş deneyimi sunuyor.

350 bin Euro satış fiyatıyla Türkiye’ye gelen Vantage, şık tasarımı ile göz dolduruyor.Model, Aston Martin tarafından ilk kez 1951 yılında DB2 modelinin yüksek performans motorlu versiyonu olarak sunulmuştu. Dinamik ve net hatlara sahip spor otomobil kokpiti, konforlu sürüş dinamiği ve agresif görüntüsü ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Yüksek iç mekan teması ve daha alçakta konumlandırılmış sürücü koltuğu derinlemesine bir sürüş deneyimi sunuyor. Döner-basmalı düğme ve kumanda sistemleriyle dokunsal ve kolay kullanım imkanı mevcut. Aynı şekilde, değiştirilerek üçgen formuna getirilen PRND vites düğmeleri ile başlıca kumanda düğmeleri, net sınırlarla birbirlerinden ayrılıyor. Depolama alanı açısından da cömert olan iç mekanda, koltukların arkasında kullanıma uygun bir alan ve geniş, iki katlı depolama bölmeleri yer alıyor.

500 Hp Güç Üretiyor

Otomobilin kalbi yeni 4 litrelik alaşım çift turbolu V8 motor ile atıyor. Optimum ağırlık merkezi ve mükemmel yarı yarıya ağırlık dağılımı için şase mümkün olduğunca alçak seviyede. Arkaya yerleştirilen yüksek performanslı ve verimli motorun sağladığı güç 500 Hp iken, torku ise 685Nm seviyelerinde.

0-100 3.5 Saniye

Otomobilde, ateşleme, egzoz ve motor yönetim sistemlerinde detaylı ayar yapma imkanı bulunuyor. Vantage, gücünü ve torkunu arkaya monte edilmiş sekiz vitesli ZF otomatik şanzıman donanımı ile arka tekerleklere iletiyor. Araç, 0’dan 100 km/h 3,5 saniyede çıkabilen ve maksimum 314 km/h ulaşabiliyor. Dinamik stabilite kontrolü ve dinamik tork iletimi

gibi kapsamlı dahili elektronik sistemlerine de sahip Vantage, keyifli bir sürüş imkanı sunuyor.

Click on the background to close