Zorlu PSM’de Fransa Rüzgarları Esecek

Very Very French Festival

XXF: Very Very French Festival, bu sene 24 Kasım – 7 Aralık 2018 tarihleri arasında, Zorlu PSM’de gerçekleşiyor. İstanbul Fransız Kültür Merkezi işbirliği ile gerçekleşecek festival bu sene müzikseverlere pop müzikten caza, elektronik müzikten folka, rock müzikten blues’a 4 farklı etkinlik sunacak.

Charles Pasi (24 Kasım)

Armonikasının üzerine eklediği büyülü sözlerle Fransız çağdaş müzik sahnesinin tanınan isimlerinden Charles Pasi, 24 Kasım’da sahne alıyor. Charles Pasi, İlk albümünü 22 yaşında yayımlamasının yanında, bu albümüyle International Blues Challenge’da dünyanın en iyi blues albümleri sıralamasında beşinci sıraya yerleşmişti. Müzisyen, XXF Very Very French Festival kapsamında müzikseverlerle buluşacak.

Anatolian Power – Derya Yıldırım & Grup Şimşek, Elektro Hafız, Grup Ses, Kozmonot Osman (24 Kasım 2018)

Yerel tınılarıyla sınırlar ötesine ulaşan müzisyenler, “Anatolian Power” çatısında XXF: Very Very French Festival programında buluşuyor. Saykodelik folk tınılarının, çağdaş yaklaşımlarla sahnede olacağı gecede Derya Yıldırım & Grup Şimşek ve Elektro Hafız performanslarıyla, Grup Ses ve Kozmonot Osman canlı setleriyle XXF: Very Very French Festival’i Anadolu tınılarıyla tanıştıracak.

Bachar Mar- Khalife (29 Kasım 2018)

Beyrut- Paris merkezli bir üsse sahip bağımsız kompozitör Bachar Mar-Khalifé alternatif bir oryantalizm için festival programında sahnede yerini alacak. Bachar Mar-Khalifé, klasik, elektronik, rock ve birçok farklı başlıkta değerlendirilebilecek bir müzikal yaklaşıma sahip.

Fakear, Clea Vincent, Mousike (7 Aralık 2018)

Downtempo melodileri tanınan Fakear ve Fransa’dan yükselen genç kadın seslerin dikkat çeken isimlerinden Cléa Vincent, peşpeşe performansları ile festivali sonlandıracaklar.

Click on the background to close