Sanatla iç içe bir tatil: Amanruya

AVENUENOIR.NET – Aman konseptinin Türkiye’deki destinasyonu olarak Bodrum’da yer alan Amanruya, her hafta Salı ve Cuma günleri Fransa’da doğup büyüyen Türk uyruklu sanatçı Ressam Cengiz Özer’in danışmanlığı eşliğinde Amanruya misafirlerine sanat dolu bir tatil imkanı sunuyor.

Paris’in önemli müzeleri arasında yerini alan Louvre Müzesi, Carnavalet Müzesi ve Petit Palais’te resim dersleri veren Ressam Cengiz Özer, Amanruya’da hem kendi sanat eserlerini sergiliyor, hem de kısa meditasyon uygulamaları ile başlayan sanat derslerinin danışmanlığını üstleniyor.

Yoga, Tai chi Chuan ve Chi Qong çalışmaları ile sanatı sentezleyen sanatçı ve eğitmen Cengiz Özer, 31 Ekim’e kadar Amanruya konuklarının zeytin ve çam ağaçlarından oluşan doğanın ortasında, şehir kirliliğinden uzak bir atmosferin içinde dinlenmelerine ve motivasyonlarını yükseltmelerine yardımcı olacak.

Hiçbir ağaca dokunulmadan tasarlanan Amanruya, doğanın cömertliğinden ilham alan yüksek tavanlı 36 taş villası, ferah yaşam alanları, hamam tarzı banyoları, serin aylar için düşünülmüş şöminelerinin yanı sıra kekik kokulu terasları, kabanaları, havuzu ve göz kamaştırıcı koy manzarası ile dikkat çekiyor. Şarap ve puro salonu, 3 katlı kütüphanesi ve sanat galerisinin yanı sıra, Antalya’dan getirilen yeşil ve turkuaz mermerlerden üretilen 50 metrelik sonsuzluk havuzu Bodrum’un muhteşem bir deniz ve günbatımı manzarısını konuklarına bir arada sunuyor.

Göltürkbükü’nde, Yalıkavak Marina’ya sadece 25 dakika uzaklıktaki Amanruya Bodrum 31 Ekim 2020’ye kadar misafirlerini bekliyor.

Cengiz Özer

Cengiz Özer, yüksek öğrenimini, sanat eğitiminin zirvelerinden biri olarak kabul edilen Paris Pantheon Sorbonne Sanat Tarihi Fakültesi’nde yaptı. Sanatçı 1997’den beri Paris Corroussel du Louvre Atölyeleri’nde resim dersleri veriyordu.

1998 – 2002 tarihleri arasında Nicolas Poussin Atölyeler’inde plastik sanatlar ve 2000 – 2001 yıllarında ise Paris Tuileries Atölyeleri’nde ve Boulogne 1930 Yılları Müzesi’nde (Musée des années 1930 Boulogne) çalıştı. 2001 yılından bu yana Paris’in üç önemli müzesinde ( Musee Carnavalet, Corroussel du Louvre, Petit Palais ) görev aldı. Sanatçı, 2008 yılından beri yaşamını İstanbul’da sürdürüyor.

İstanbul’a yerleştikten sonra Sabancı Müzesi’nde çocuklara ve yetişkinlere plastik sanat dersleri verdi. Daha sonra Arnavutköy’de kendi çizim ve resim atölyesini açtı.

Sanatçı, 2004 yılında Murat Pilevneli’nin Güzel Sanatlar Galerisi’nde, 2008’de ise Çağla Çabaoğlu Sanat Galerisi’nde, 2008 ve 2009 yıllarında Contemporary İstanbul Sanat Fuarı’nda sanat eserlerini sanatseverlerle buluşturdu.

Aman ise 1988 yılında zarif bir özel konutun mütevaziliği, sıcak konukseverliği ve samimiyetini vizyon alarak kuruldu. ilk olarak Tayland Puket’te açılan Amanpuri ile başlayan konsept şu an 20 ülke, 31 otel ile yolculuğuna devam ediyor.

Click on the background to close