Heyecanlı bekleyiş sona eriyor: Xbox Series X ve S

AVENUENOIR.NET – Microsoft’un beklenen oyun konsolları Xbox Series X ve S, 10 Kasım 2020 itibarıyla satışa sunulmaya başlandı.

Forza Horizon 4, Assassins Creed: Valhall, Dirt 5 dahil yeni nesle göre optimize edilmiş 30 oyun konsollarla birlikte görücüye çıkıyor.

Konsollarından herhangi birini satın alanlar, aylık 29.99 TL karşılığında Game Pass üyeliğinin ayrıcalıklarından da faydalanabiliyor. Game Pass, bilgisayarlarda ve konsolda 100’ün üzerinde oyunu oyuncularla buluşturacak.

İlk etapta toplam 30 oyunun Xbox Series X|S ailesine göre optimize edilmiş yeni nesil versiyonları erişime açılacak. Optimize edilmiş oyunların çoğunun Xbox Game Pass ile ulaşılabilir olacağı ve oyun kütüphanesinin sürekli güncel tutulacağı belirtiliyor. Hem PC hem de Xbox için Game Pass’e eklenecek oyunlar arasında; HALO Infinite, State of Decay 3, Yeni Forza Motorsport ve Fable 4 yer alıyor.

Xbox Series X

Xbox Series X, markanın şimdiye kadarki en güçlü oyun konsolu olma özelliğine sahip. Hem performans açısından hem hız ve geriye dönük uyumluluk açısından oldukça dikkat çekici. Konsol, AMD’nin Zen 2 ve RDNA 2 mimarileriyle birlikte çalışan 12 teraflopluk işleme gücü ve DirectX ray tracing özelliklerine sahip. Bu sayede gerçekçi aydınlatma, gölge ve doğru yansımalar sunacağı belirtiliyor.

Xbox Series S

Geriye Dönük Uyumluluk, Xbox Velocity Mimarisi, Akıllı Teslimat ve oyunlarda 120 FPS kare hızına kadar çıkabilme kabiliyeti gibi Xbox Series X ile sunulan yeniliklerin çoğu Xbox Series S’te de bulunuyor. Dijital oyuncular için disksiz; sadece online ortamda erişilebilen oyunlar için tasarlanan Xbox Series S, yeni nesil hız ve performans sunuyor.

Xbox Series X ve Xbox Series S için tavsiye edilen satış fiyatları ise 8299 TL ve 5399 TL.

Click on the background to close