EuroLeague Basketball’un adresi S Sport oldu

AVENUENOIR.NET – Euroleague Basketball – Saran Group arasında imzalanan sözleşmeyle Turkish Airlines EuroLeague ve 7DAYS EuroCup Ligleri 3 yıl boyunca; S Sport ve Türkiye’nin ilk spor uygulaması S Sport Plus’ta yayınlanacak.

Saran Group; Euroleague Basketball ile Turkish Airlines EuroLeague ve 7DAYS EuroCup liglerinin önümüzdeki 3 sezon boyunca S Sport ve S Sport Plus’ta yayınlanması için imzaları attı.

Konuyla ilgili yapılan basın toplantısına Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, Saran Media Group CEO’su Kenan Saran, Euroleague Basketball Başkanı Dejan Bodiroga ve Euroleague Basketball CEO’su Marshall Glickman katıldı.

Geniş yayın yelpazesinde yer alan “LaLiga, Serie A, F1, NBA, UFC, NFL gibi spor içeriklerini S Sport ve S Sport Plus’ta izleyiciyle buluşturan Saran Group, Ağustos ayında Avrupa’nın en çok takip edilen basketbol ligi Turkish Airlines EuroLeague ve 7DAYS EuroCup yayın haklarını 3 yıl boyunca satın aldığını duyurdu. Ve anlaşmanın imza töreni İstanbul’da gerçekleşti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran; “Saran Group olarak, spor yayıncılığı ve yayın hakları alanında Avrupa’nın önde gelen şirketleri arasında yer alıyor, dünyanın en önemli spor organizasyonlarını Türk sporseverlerle buluşturuyoruz. Bugün, Euroleague Basketball ile yapmış olduğumuz iş birliğiyle premium spor içeriği yelpazemizi genişletmekten ve Avrupa’nın en üst düzey basketbol liglerini ülkemizdeki basketbol severlerle buluşturacak olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Tüm sporseverlere her yerde ve her zaman ulaşarak, en kaliteli spor içeriklerini sunmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi.

Saran Media Group CEO’su Kenan Saran ise; “Euroleague Basketball ile yapmış olduğumuz anlaşmayla basketbol severler önümüzdeki 3 yıl boyunca, Avrupa’nın en çok takip edilen ligleri Turkish Airlines EuroLeague ve 7DAYS EuroCup maçlarını S Sport ekranları ve S Sport Plus uygulaması üzerinden izlemenin keyfini yaşayacak. 7DAYS EuroCup ve Turkish Airlines EuroLeague’de ülkemizi temsil eden takımlarımızın başarıları ve Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes’in şampiyonluklarıyla gururlandığımız bu ligleri S Sport ve S Sport Plus üzerinden Türkiye’de 14 milyon kişiye ulaştırmanın heyecanını yaşıyoruz” dedi.

Euroleague Basketbol Başkanı Dejan Bodiroga ise yaptığı açıklamada; “Türkiye, ligimizin kuruluşundan bu yana büyümesinin önemli bir parçası oldu. Türkiye’yi ziyaret etmekten her zaman olduğu gibi memnuniyet duyuyorum. Türk takımları ve buradaki iş ortaklarımız, Euroleague Basketbol’un bugünkü başarısına ulaşmasında önemli rol oynadı oynamaya da devam edecek. Misafirperverlikleri ve destekleri için Saran Group’a teşekkür etmek istiyorum. Müsabakalarımızı milyonlarca Türk basketbol taraftarına ulaştıracak için daha iyi bir iş ortağı düşünemiyorum” dedi.
Euroleague Basketbol CEO’su Marshall Glickman,ise “Yayıncı kuruluşlarımız yaptığımız işi kuvvetlendiren ve geliştiren temel taşlarımızdır. Saran Group’un vizyonu ve yenilikçilik tutkusunun yeni ve daha fazla izleyiciye ulaşmamızın anahtarı olacağını düşünüyorum. Bu anlaşma, tüm Türk hayranlarımıza en yüksek kalitede prodüksiyon ve yayın standardını garanti ederken, içeriğimizle daha genç yaştaki izleyicilerle etkileşimde olma çabalarımızda da önemli bir iş ortağıyla çalışma imkanı sunuyor. ” dedi.

Turkish Airlines EuroLeague ve 7DAYS EuroCup’ın da katılmasıyla S Sport ve Sport Plus’ın zengin yayın içeriği genişlemeye devam ediyor. Sport Plus, futbolda Avrupa’nın en iyilerinden LaLiga, İtalyan futbol ligi Serie A, dünyanın bir numaralı motor yarışları F1, en sert karşılaşmaların kafesteki adı UFC, NBA, NFL ve daha fazlasını sunan bir içeriğe sahip.

Futboldan, basketbola, dövüşten motor yarışlarına dopdolu bir sezona hazırlanan S Sport ve S Sport Plus; Avrupa’daki gururlarımız Anadolu Efes ve Fenerbahçe Beko ile Avrupa’nın en iyileri Real Madrid, Barcelona, Olimpiakos, Piraeus, Panathinakos, BC Athens olmak üzere toplam 18 takımın parkedeki mücadelesini izleyiciyle buluşturacak. Dünyanın önemli spor organizasyonları S Sport ekranlarında canlı yayınla, S Sport Plus’ta ise “canlı yayın, tekrar izle, çoklu ekran ve geniş ekran” özellikleriyle cepte, tablette, webte ve tv’de yani kullanıcı nerde isterse orada!

Click on the background to close