Work Forward: Dockers ve Jon Rose’dan yeni iş birliği

Dockers ve Jon Rose'dan İş Birliği

AVENUENOIR.NET – Doğa sevgisinin yanı sıra maceracı bir ruh, iyimserlik ve zorluklar karşısında inatla azmetmek Kaliforniyalı olmanın vazgeçilmez bir parçası.

Kaliforniya doğal çevrenin hem sakinleştiği hem de harekete geçtiği bir yer. Bu benzersiz uyum, Dockers ve Jon Rose arasında heyecan verici 3 yıllık yeni bir iş birliğine de zemin hazırlıyor.

Sevdiğin şeyi yap, dünyanı değiştir

“Work Forward” isimli işbirliği ne kadar zorlu olursa olsun, sıkı çalışma, bağlılık ile her şeyin başarılabileceği fikrinden filizleniyor. Çok karmaşık bir şey değil, sadece görev bitene kadar bir ayağınız diğer ayağınızın önünde olsun. Eski profesyonel sörfçü olan Rose, hem Work Forward mottosunu hem de rahat Kaliforniya hissini mükemmel bir şekilde benimseyen birisi.

Rose, özgün bir Kaliforniyalı gibi rahat tavrıyla beraber azimliliğiyle ön plana çıkan biri. Yardım sever olmasını sağlayan özellikleri aynı zamanda profesyonel sörfçülük kariyerinde de çok fayda sağladı. Egzotik yerlerde dalgaları kovalamak rüya gibi bir iş olarak görülse de adanmışlık, hazırlık ve uyum yeteneği gerektiriyor. Uzak noktalara seyahat edip, yerlilerle pazarlık yapıp, yabancı kültürler görüp, fikir, deneyim ve şans karışımı ile hayatta kalıyorsunuz. Rose, “Zamanında farkında değildim ama profesyonel sörfçü olduğum dönemde de sivil işler yapıyordum.” diyor.

Her şey bir anda değişti

Ancak Rose, trajedi ortaya çıkana kadar benzersiz geçmişinin gerçek değerini anlamamıştı. 30 Eylül 2009’da, 7.6 büyüklüğündeki deprem Sumatra Adası’ndaki Padang şehrini vurdu. Mentawais’deki sörf gezisinden şehre dönüşünde olan Rose’un yanında 10 adet su filtresi vardı. Normalde planı, su filtrelerini Sumatra’daki bir köye bağışlamaktı. Padang’daki yıkımı gördükten sonra onları şehrin dört bir yanındaki yardım noktalarına götürdü. Hayatının dönüm noktasında olan Rose, o anda gerçek amacını keşfetti.

Bu trajediden doğan Waves for Water kuruluşu; temiz suya erişimi olmayan topluluklara taşınabilir su filtreleme sistemlerini sağlıyor. Bunun yanında sondaj kuyularını kazıp yeniliyor. Aynı zamanda da yağmur suyu toplama ve depolama sistemleri kurarak küresel su krizini bitirmeye yardım etmeyi amaçlıyor. Waves For Water bugüne kadar 44’ten fazla ülkede 3 milyonu aşkın insanın temiz suya erişebilmelerini sağlamış.

Dockers da markanın çevrede bıraktığı ayak izini azaltmaya çalışıyor. Marka, ortalama su miktarının yüzde 73’üne kadar tasarruf edilmesini sağlayan Water<Less Teknolojisi’nin 10. Yılını kutluyor. Bu, Jon Rose ve Waves for Water ile yapılan 3 yıllık partnerlik anlaşmasını heyecan verici ve umutlu yapan şey.

Yapacağım dediğinizi yapın!

Rose “Benim ilgimi çeken şey adanmışlık. Çözümler elimizde, ne yapabileceğimizi biliyoruz. Şimdi kim önce çıkıp buna kendini adayacak? Çalışma etiğiniz olduğu sürece bir uzay mühendisi olmanıza gerek yok. Ve eğer yapacağınızı söylediğiniz şeyi yaparsanız birçok şey başarılabilir.” diyor.

Click on the background to close